מחלת הכלבת תופסת תאוצה

מגמת העלייה במספר מקרי הכלבת היא מדאיגה ביותר, ביחס לשנים שעברו.

אודות המחלה
מחלת הכלבת היא מחלה חשוכת מרפא. ברגע שנראו תסמינים עצביים בבע"ח או באדם - אי אפשר להציל את החולה.
המחלה מוכרת משחר האנושות ותוארה בספרות הקדומה.
נגיף הכלבת יכול לפגוע בכל היונקים, וההדבקה מתבצעת דרך נשיכה (רוק) של בע"ח נגוע. בזמן הנשיכה הנגיף חודר אל הגוף, ספציפית אל עצב ודרכו "מטפס" בדרכו אל המוח ובלוטות הרוק. משם, שוב הנגיף יכול לעבור הלאה אל הקורבן הבא.

תסמיני המחלה
הנגיף מגיע למח וגורם לשינויי בהתנהגות: חיות ידידותיות עלולות להפוך לתוקפניות ולהיפך; אישונים מורחבים; שינויי קול וקושי בבליעה של מזון ומים; ריור מוגבר ("קצף"); בסופו של התהליך בע"ח עובר שיתוק ו/או התכווצויות שרירים בלתי רצוניות ומת במהרה.

טיפול ומניעה
לא קיים טיפול נגד מחלת הכלבת ב בע"ח. קיים חיסון יעיל שלפי החוק יש לבצעו פעם בשנה בכלבים. אין חובת חיסון של בע"ח אחרים, אך לעיתים מומלץ לעשות כן (כשמדובר בבע"ח שחי מחוץ לבית, או בע"ח שמשמש כחיה טיפולית).
בבני אדם קיים טיפול מונע (חיסון) וגם טיפול שאפשר לתת לאחר נשיכה ע"י בע"ח נגוע או חשוד כנגוע בכלבת.

בהזדמנות זו אציין שמעבר לחיסון הכלבת, חובה לסמן כל כלב בשבב אלקטרוני, כאמצעי זיהוי, ולשלם אגרה לעיריה. כלבה מעוקרת וכלב מסורס זוכים להנחה משמעותית מהעירייה במעמד תשלום אגרת הכלבת השנתית.

את האגרה אפשר  לשלם רק באחת הדרכים הבאות:
אם קבלת טופס ירוק מעיריית חולון (שיש עליו מספר מסלקה)  אז אפשר לשלמו: באתר האינטרנט של עירית חולון (כאן) או טלפונית בקו הפתוח של העיריה, קופת העיריה ובבנק הדואר.

אם לא קבלת טופס, אפשר לשלם במרפאה, במעמד החיסון, בעזרת כרטיס אשראי בלבד (שאינו דיינרס) - תשלום ישיר אונליין דרך אתר וט-קליק. האתר תומך רק בחלק מהערים והרשויות בישראל (לרשימה המלאה).

נשמח לענות על כל שאלה - 03-5516699

להתראות